15 Günde Vücudunuzda Yağdan Eser Bırakmayacak Bir Detoks, Dukan Birası

Bira deyince bildiğimiz biralardan değil tabi, aman deyim karışmasın 🙂 Görüntüsü itibariyle biraya çok benzediği için bira demişler. Dukan Diyeti’nin bir parçası aslında. Dukan Diyeti ise ünlü Fransız beslenme uzmanı Pierre Dukan’ın yaratıcısı olduğu 4 aşamalı yüksek protein, düşük karbonhidrat ağırlıklı bir diyet. Dukan Birası’nın adı da Dukan Diyeti’nden gelmekte. İçeriği sebebiyle metabolizmanızı hızlandırıp, vücudunuzdaki toksinleri atmanıza, yağ yakımını hızlandırmasına sebep olur.

Dukan Birası’nı hazırlamak da uygulamak da oldukça basit ve çok kısa zaman almakta.

Malzemelerimiz şu şekilde;

750 ml su
2 tatlı kaşığı yeşil çay
1 şişe sade doğal maden suyu
Yarım limon

Yapılışı;
750 ml sıcak suda yeşil çayı demleyin, su ılık hale gelip demlendikten sonra süzün. İçerisine 1 şişe maden suyunu yavaşça dökün, yarım limonun suyunu da ekleyin. Dukan Birası hazır 🙂

Oda ısısında ya da soğuk tüketebilirsiniz. Geceden yapıp sabahına içmeye başlamanız tavsiyemdir. Gün içerisinde, yaklaşık 1 litrelik bu karışımı zamana yayarak tüketmeniz gerek. Bu uygulamayı 15 gün boyunca her gün tekrarlamanız gerekli.15 günlük süre bittiğinde 5 gün ara verilmesi gerektiği söyleniyor.

Uyarı:

  • İlk gün kendinizi gözlemleyiniz. Kötü hissettiğiniz takdirde devam etmeyiniz.
  • Gebeliğiniz varsa, düzenli kullandığınız bir ilaç varsa, tansiyon probleminiz vs. gibi rahatsızlıklarınız varsa lütfen uygulamayınız.
8+
17 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Pin1
Paylaş16