Apple İphone Yağmacıları Uyardı: Sizi Takip Ediyoruz

Apple İphone Yağmacılarını Uyardı: Sizi Takip Ediyoruz

25 Mayıs’ta Minneapolis’te tutuklu iken George Floyd’un ölümünden bir hafta sonra ABD genelinde protestolar devam ediyor. “Polis Vahşeti” ne karşı kampanya yürütenler ülke çapında gerçekleşen artan şiddeti “fırsatçı” olarak kınadılar. Şehir genelinde market ve teknoloji mağazalarını yağmalayanların tutuklanmalarıyla sonuçlanan süreçlerde Apple personelini korumak ve daha fazla hasarı önlemek için harekete geçti.

Apple CEO’su Tim Cook, bu protestolar sonucundan etkilenen çalışanlarına bir mesaj gönderdi ve şunları söyledi: “Milletimizin ruhunda ve milyonlarca insanın kalbinde derin bir acı var. Birlikte ayakta durmak için, birbirimize beraber durmalıyız ve George Floyd’un akılsızca öldürülmesi ve daha uzun bir ırkçılık tarihi tarafından haklı olarak kışkırtılan korku, incinme ve öfkeyi tanımalıyız.” Cook şöyle devam etti: “Apple’da misyonumuz, insanları dünyayı daha iyi hale getirmeleri için güçlendiren bir teknoloji yaratmak ve her zaman olacaktır. Her zaman çeşitliliğimizden güç aldık, yaşamın her yürüyüşünden insanları dünyadaki mağazalarımızda karşıladık ve herkesi kapsayan bir Apple inşa etmeye çalıştık. ”

Apple, değerli eşyalar göz önüne alındığında şaşırtıcı bir şekilde yağmacılar için tercih edilen bir hedef haline gelmişti bu sebeple stokları dükkân zeminlerinden ve panjur yerlerinden çıkarmaya karar verdi.

Apple mağazaları Washington D.C., Los Angeles, San Francisco, New York ve Philadelphia’da saldırıya uğradı veya hasar gördü, yağmacılar o sırada erişilebilir olan her türlü ürünü çaldılar.

Apple’ın bir mağazadan yasadışı olarak alındığında bir cihazı devre dışı bırakan bir tür yakınlık yazılımı çalıştırdığı uzun zamandır bilinmekteydi. Ancak şimdiye kadar, bu teknolojinin işleyişi ilişkin çok az şey biliniyordu. Sosyal medya sayesinde artık yeni cihazlarına güç veren bir yağmacıyı selamlayan mesajı görebiliyoruz “Bu cihaz devre dışı bırakıldı ve takip ediliyor” diyor ve “Yerel makamlar uyarılacak.” Diye belirtiliyor.

Kaynak 1

 

 

0
4 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Pin
Paylaş4