Glovo Türkiye Pazarından Çekiliyor

Glovo, 2015 yılında kurulan İspanya merkezli bir uygulamadır. Yiyecek ve benzeri ürünler için kurye hizmeti sağlayan bir uygulama servisidir. Şuan 20 ülkede hizmet vermekte olan Glovo, Türkiye pazarına 2018 yılında girmişti. Bulunduğu ülkelerde oldukça popüler olan uygulama, Türkiye’de beklediği ilgiliyi göremedi, Türkiye pazarından çekildi. Bugün itibari ile kullanıcılarına da “Seni çok özleyeceğiz…” başlıklı duygusal bir mail göndererek veda etti 🙁

“Bugün malesef seninle üzücü bir haber paylaşıyoruz. Glovo uygulaması olarak Türkiye’deki operasyonumuzu durdurma kararı aldık. Bu karar Glovo’nun global olarak kısa dönemde karlı bir operasyon yaratabileceği ülkelere odaklanma hedefi doğrultusunda, uzun ve detaylı bir değerlendirme sonucunda verilmiştir.
Glovo uygulaması ve Müşteri Hizmetleri önümüzdeki birkaç hafta boyunca aktif olmaya devam edecektir. Uygulamamızın erişime kapanacağı net tarih belli olduğu zaman seninle tekrar iletişime geçeceğiz. Bu tarihe kadar Glovo’dan sipariş vermeye ve hesabında kalan kuponlarını kullanmaya devam edebilirsin.
Glovo ile tüm ihtiyaçların için yanında olabilmek, şehrinden ne istersen sana teslim edebilmek bizim için bir zevkti. Bize güvendiğin ve bu fırsatı bize sunduğun için sana çok teşekkür ederiz.
Saygılarımızla,
Glovo Türkiye ”

Yaklaşık son 1 yıldır ilk tercihlerimden biri olmuştu. Birçok çalışan ve öğrenciye de ek gelir imkanı sunuyordu. Sağladığı indirimler ve promosyonlar gözardı edilemeyecek fırsatlar sağlıyordu. Uygulama ekranından, haritada kuryenin nerede olduğunu takip etmenizi sağlayan, minik motosiklet şeklinde göstergesiyle yüzünüzde gülümsemeye sebep oluyordu.

Glovo, Türkiye’den çekilme sebebinin farklı ülkelere odaklanmak olduğunu belirtti. Güneybatı ve Doğu Avrupa ile Latin Amerika ve Sahra Altı Afrika bölgesine odaklanacağını açıkladı. Türkiye ile birlikte operasyonlarını durdurma kararı aldığı diğer ülkeler ise şunlar Mısır, Uruguay ve Porto Riko. Biz de sana teşekkür ederiz Glovo, hoşçakal…

7+
11 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Pin1
Paylaş10