Güncellenecek Zoom 5.0 Ne Getirecek

Güncellenecek Zoom 5.0 Ne Getirecek

Dünyayı etkisi altına alan covid-19 salgınından sonra video konferans uygulamalarına artan ilginin en büyük payını alan Zoom uygulaması güncelleniyor. Daha önce bu kadar indirilme ve kullanılma oranına sahip olmayacağını düşünen Zoom bilindiği üzere yoğun bir talep ile kullanılmaya devam ediyor. Bu artan yoğun kullanımda Zoom birçok güvenlik açığı ile uğraştığı ve kullanıcıların çoğunun mağdur olduğu vakalar gerçekleşmişti. Zoom buna önemler alarak güvenli ve şifreli bağlantı güncellemelerine daha önce başlamıştı. Zoom geçtiğimiz güncelerde güncellenecek Zoom 5.0 tanıttı.

Zoom’dan yapılan resmi açıklamada “Platform üzerinde güvenlik ve gizliliğe ilişkin efektif olarak uygulanacak yeni sürüm, AES 256 bit GCM şifreleme desteği ile dışarından gelecek müdahalelere karşı daha güvenli hale gelecektir”.

Zoom CPO’su Oded Gal, “Kullanıcılarımızın gizliliği ve platformumuzun güvenliği hakkında bütüncül bir bakış açısına sahibiz,” dedi. “Ağımızdan özellik setimize kullanıcı deneyimimize kadar her şey titiz bir incelemeden geçiriliyor. Arka tarafta, AES 256 bit GCM şifrelemesi, kullanıcılarımızın aktarım sırasında güvenliğini sağlamak için güvenliği yükseltecek. Ön uçta, toplantı menü çubuğundaki Güvenlik simgesi konusunda çok heyecanlıyım. Milyonlarca yeni kullanıcı ile toplantılarındaki önemli güvenlik kontrollerine anında erişebilmelerini sağlayacaktır. ”

Kaynak 1

4+
1 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Pin
Paylaş1