İstanbul Modern Sanatlar Müzesi Koleksiyonları Dijital Erişimde

İstanbul Modern Sanatlar Müzesi Koleksiyonları Dijital Erişime Açıldı

Ülkemizin yegâne sanat ve kültür merkezlerinden “İstanbul Modern” dünya gündemini meşgul eden ve herkesi evde kalmaya mecbur eden covid-19 salgını sebebiyle sergilerini dijital dönüşüm kapsamında sanatseverlere açtı.

Daha önce koronavirüs tedbirleri kapsamında İstanbul Modern kapatılmıştı.

İstanbul Modern, Covid-19 salgını sebebiyle geçici olarak kapandığı dönemde sanatseverleri dijital platformlarda ağırlıyor.

İstanbul Modern web sayfasını güncelleyerek koleksiyon ve sergilerini dijital ortama aktardı. Dijital ortama aktarılan 109 sanatçıya ait 193 çalışma incelenebilirken içerik metinleri de 3D sanal turda yer almaktadır.Müzenin web sayfasından Türk sinemasının 100. yılına ilişkin gerçekleştirilen “Yüzyıllık Aşk” sergisi de dijital erişim ile sanatseverlere açılmıştır.Koleksiyonlardan seçkilerden yine sanatseverler ile dijital ortamdan kullanıcılara açılmıştır.

İstanbul Modern’in web sayfasını ziyaret etmek için tıklayın.

İstanbul Modern Nedir?

 

 

İstanbul Modern Sanat Müzesi, Türkiye’nin modern ve çağdaş sanat sergileri düzenleyen ilk özel müzesi olarak 2004 yılında, İstanbul Boğazı’nın kıyısındaki 8.000 metrekarelik bir alanda kurulmuştur. (Geçici adresi Asmalımescit Mahallesi Meşrutiyet Caddesi, No:99 34430, Beyoğlu İstanbul) Süreli ve sürekli sergi salonları, fotoğraf galerisi, eğitim ve sosyal programları, kütüphane, sinema, restoran ve mağazası ile çok yönlü bir hizmet alanı sunmaktadır.

8+
0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Pin
Paylaş