Koronavirüs Yolcu Gemilerini Nasıl Ele Geçirdi

Koronavirüs Yolcu Gemilerini Nasıl Ele Geçirdi

Birçok endüstri, kruvaziyer endüstrisi de dahil olmak üzere yeni koronavirüsten olumsuz etkilendi. Bu sebeple de yolcu gemileri sınırlı hava akışı ve sınırlı alanlardan dolayı en tehlikeli yerlerden biri olarak kabul edildi.. Küresel bir organizasyon yolcu gemilerinden gelen vakaları takip etmediği için Florida merkezli bir gazete olan Miami Herald, okyanus gemileriyle ilgili salgınları izlemeye karar verdi.

23 Nisan itibariyle, Miami Herald, bir seyir sırasında veya hemen sonrasında en az 3.582 kişinin COVID-19 için pozitif test ettiğini ve bunun sonucunda “en az 65 kişi” öldüğü sonucuna ulaştı. Buldukları COVID-19 vakaları, küresel okyanus yolcu filosunun yaklaşık beşte biri kadar olan en az 54 okyanus gemisine bağlandı. Bununla birlikte bu sayı yine de büyüyebilir, süreci takip etmeyi ve pandemi sona erene kadar haftalık güncellemeler sağlamayı taahhüt etti.

Enfekte olan yolcuların bazıları doğrudan yolcu gemilerinden hastanelere gönderildi. Ancak birçoğu evlerine döndü. Bazıları ticari uçuşlarla eve geri dönerek virüsü daha da yaydı. Konuya ek olarak, birçok mürettebat üyesinin virüs nedeniyle gemilerini terk edememesi bir noktada 15 yolcu gemisi PortMiami’nin etrafında dönüyor ve salgının yayılmasına sebep oluyordu.

Miami Herald muhabirleri, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinden, yabancı sağlık departmanlarından, haber raporlarından ve bu gemilerdeki yolcu ve mürettebattan mülakatlardan veri topladı. Outlet, dünyanın en önemli seyir hatlarından dördüne ulaştı, ancak yalnızca Carnival ve MSC Cruises veri sağladı.

Kaynak 1

2+
2 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Pin
Paylaş2