Açık Erişim Kapsamında Ücretsiz Erişebileceğiniz : E-Kitap ve E-Dergiler

Açık Erişim Kapsamında Ücretsiz Erişebileceğiniz : E-Kitap ve E-Dergiler

Günümüz bilgi teknolojilerinin gelişiminde ilerleyen dijital kaynaklar birçoğumuzun ilgi alanına girmekte, hatta kullanımı ve erişimi daha kolay olduğu için ilk tercih edilen kaynaklar arasında yer almaktadır.

Dijitalleşme evresinde çoğu kitap, dergi ve diğer kaynaklar internet ortamında erişime açık olarak sunulmaktadır. Yasal düzenlemeye tabi olmayan çeşitli bulutlara yüklenmiş elektronik kitap ve dokümanlara rastlamışsınızdır. Bu tür içerikler yasal hakları ve telif haklarını gözetmeksizin internette yer almaktadır. Bu içeriklerin paylaşımında etik bir davranış durumu olup olmadığı ise farklı bir disiplinin konusu tabi ki.

Son dönemde dünyayı esir alan covid-19 virüs salgınına yönelik alınan önlemler kapsamında evde kalınması öneriliyor. Bu durumda evde kalabilen bireyler için elektronik içeriklerine ulaşabileceğiniz bağzı ücretsiz e-kitap ve e-dergi veritabanlarını/içerik sağlayıcılarını paylaşmak istedik.

Eğer bir akademik çalışma yürütüyorsanız veya güvenebileceğiniz açık erişim politikaları kapsamında düzenlenmiş güvenilir ücretsiz e-kitap ve diğer kaynaklara erişmek istiyorsanız. Çok sık kullanılan e-kitap ve e-dergi veritabanları/içerik sağlayıcılarını sizin için derledik.

İşte o ücretsiz e-kitap ve e-dergi veritabanları/içerik sağlayıcıları

 

DOAB (Directory of Open Access Books)

E -Kitap

DOAJ (Directory of Open Access Journals)

 

E- Dergi – Makale

Hathi Trust Digital Library

E-Kitap

Gutenberg E-Books

E-Kitap

CaltechBook

E-Kitap

Open Access E-Book Jstor

E-Kitap

Open Library

E-Kitap

SSRN Search ELibrary

E- Dergi – Makale

Bookboon

E-Kitap

Dergipark

E-Dergi /Makale
20+
3 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Pin
Paylaş3