Zoom, Giphy’i Sohbet Özelliğinden Geçici Olarak Kaldırdı

Zoom, Giphy’i Sohbet Özelliğinden Geçici Olarak Kaldırdı

Zoom GIF özelliği olan Giphy’in sohbet entegrasyonundan geçici olarak devre dışı bıraktığını açıkladı. “ Ek teknik ve güvenlik önlemleri uygulandıktan sonra özelliği yeniden aktif hale getireceğiz.” Zoom, Giphy’nin kaldırılmasıyla ilgili herhangi bir ayrıntı vermedi. Şirket, platformdaki en son güvenlik güncellemeleri listesinin bir parçası olarak değişiklikten bahsetti; bu ekran, ekran paylaşımı sınırlamalarını, sessize alma ve sesini açma işlevlerindeki değişiklikleri ve birden fazla cihazdan toplantılara giriş yapma kısıtlamalarını da (kayıt gerektiren toplantılar için) içeriyor.

Facebook’un Giphy’i 300 milyon dolardan fazla bir miktara satın almasından birkaç gün sonra Instagram’a entegre etmeyi planladığını duyurmuştu. Bu satın almanın Twitter, TikTok ve iMessage gibi diğer platformlarla Giphy entegrasyonlarını nasıl etkileyeceği belirsizliğini koruyor ancak Facebook’un gizlilik ve güvenlikle ilgili belgelenmiş sorunları da var.

Şirkete göre, Facebook’un satın alınması sırasında Giphy’in GIF’lerinde gömülü izleme kullanılmadı ve API’sı kullanıcıların verilerine erişemedi.

Zoom, koronavirüs pandemi sırasında hizmet talebi arttıkça, uzaktan çalışan ve eğitim gören insanlarla birlikte güvenlik sorunlarından payını alan bir şirket olmuştu. Güvenlik konusunda da hala iyileştirmeleri devam etmektedir.

Kaynak 1

1+
2 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Pin
Paylaş2