IBM SPSS Statistics 15 Hazirana Kadar Ücretsiz Erişimde

IBM SPSS Statistics 15 Hazirana Kadar Ücretsiz Erişimde

SPSS bilgisayar programı (İngilizce açılmıyla: Statistical Package for the Social Sciences), ilk sürümü 1968 yılında piyasaya verilmiş istatistiksel analize yönelik bir bilgisayar programıdır. Uzun bir dönem (1968 ile Mart 2009 arasinda) bu program SPSS Inc. adını taşıyan bir ABD asıllı şirket tarafından hazırlanıp sürüme sokulup satılmıştır. 2009’da bu şirket ve bu programın sahipliliği IBM şirketine satılmıştırSosyal Bilimler için istatistik paketi anlamına gelen SPSS, araştırmacılar tarafından karmaşık istatistiksel veri analizi için kullanılır. Çeşitli kaynaklardan elde edilen verilerin işlenmesi, analiz edilmesi gerekir. Anket şirketleri, devlet kurumları, pazar, eğitim, sağlık araştırmacıları, veri madencileri tarafından kullanılır. Pek çok araştırma ajansı, anket verilerini analiz etmek ve metin verilerini incelemek için SPSS’yi kullanır. Böylece araştırma projelerinden en iyi şekilde yararlanabilmeyi hedeflerler.

Neden SPSS

SPSS® yazılım platformu; gelişmiş istatistik analizi, kapsamlı bir makine öğrenimi algoritmaları kitaplığı, metin analizi, açık kaynak genişletilebilirliği, büyük veri ile entegrasyon ve uygulamalara sorunsuz devreye alma olanağı sunar.

Kullanım kolaylığı, esneklik ve ölçeklenebilirlik SPSS’yi her beceri düzeyinden kullanıcı için erişilebilir hale getirir. Ayrıca boyutu ve karmaşıklık düzeyi ne olursa olsun tüm projeler için uygun olmasının yanı sıra sizin ve kuruluşunuzun yeni fırsatları bulmanıza, verimliliği artırmanıza ve riski en aza indirmenize yardımcı olabilir.

15 Haziran’a Kadar Ücretsiz Kullanım

IBM SPSS Statistics programını IBM SPSS web sayfası üzerinden eğer bir hesabınız yok ise bir hesap oluşturarak indirebilirsiniz. Genel itibariyle 15 günlük deneme sürümü sunan IBM, covid-19 salgını sebebiyle deneme sürümünü 15 Haziran’a kadar uzattı. Sosyal bilimler ve diğer alanlarda araştırma yapanlar için önemli bir kaynak olan SPSS’i indirmek için

İndirmek için siteye gidin.

6+
3 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Pin
Paylaş3