Twitter’da Popüler Hikayeler Özelliğinin Kullanımını Yaygınlaştırıyor

Twitter’da Popüler Hikayeler Özelliğinin Kullanımını Yaygınlaştırıyor

Sosyal medya uygulamalarının popüler özelliği/eklentisi Hikayeler modülü Twitter tarafından da kullanılmaya başlandı. Snapcat ile hayatımıza giren sonrasında İnstagram ve Facebook’da görmeye başladığımız Hikayeler özelliğini Twitter’da “Fleets” adı altında çeşitli ülkelerde kullanıma sunmaya başladı.

Dünyada oldukça popüler olan Twitter Salı günü Twitter, Salı günü, kullanıcıların sosyal ağına geçici içerik göndermesine olanak tanıyan Hikayeler özelliği Fleets’i Hindistan’a kullanıcılarına açtığını söyledi. Daha önce Brezilya ve İtalya’da kullanıcılara sunulan özelliğin hala test aşamasında olduğu da belirtiliyor. Aynı zamanda  Fleets, Twitter’ın ağında dolaşmayacak, Arama veya anlarda görünmeyecek ve üçüncü taraf bir web sitesine yerleştirilemeyecek.

Dünyanın ikinci büyük internet pazarı olan Hindistan, birçok Amerikan teknoloji şirketi için denizaşırı ülkelerden biri. Mobil içgörü firması App Annie’ye göre bir sektör yöneticisi tarafından paylaşılan; Twitter, Nisan ayında Hindistan’da yaklaşık 55 milyon aktif kullanıcıya sahipti. Buna karşılık, Facebook’un Hindistan’da aylık 350 milyondan fazla aktif kullanıcısı var ve Google da geniş kitlelere ulaşıyor. “Hindistan, dünya çapında en büyük ve en hızlı büyüyen kitle pazarlarımızdan biri olduğu için Twitter için önemlidir. Fleets denemesini Hindistan’a getirmekten ve bu yeni ürünü deneyimleyen dünyanın ilk üç ülkesinden biri olmanın heyecanını yaşıyoruz ”dedi.

Hikayeler özelliği Instagram, Facebook, WhatsApp ve YouTube tarafından da kullanılmaya başlanmıştı. Spotify ayrıca geçtiğimiz günlerde Stories benzeri bir özelliği test ettiğini ve hatta Skype, Match ve Bumble’ın da özelliği içeren denemelere başladığı biliniyor.

Kaynak 1

4+
0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Pin
Paylaş