Ücretsiz Maske Talebi Hayat Eve Sığar Uygulaması Üzerinden Yapılıyor

Ücretsiz Maske Talebi Hayat Eve Sığar Uygulaması Üzerinden Yapılıyor

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs önlemleri kapsamında alınan tedbirler bağlamında geçtiğimiz günlerde vatandaşlar için ücretsiz maske temini başlamıştı. Ülkemizde maske satışına kısıtlama getirilmesiyle birlikte devlet koronavirüse karşı önemlerde ücretsiz maske sağlamaya başlamıştı.

İlk önce ptt online üzerinden maske talep formu oluşturulan ve yoğunluk sebebiyle çöken web sayfasından sonra eczanelerde vatandaşların sahip olduğu mobil numaraya kod gelerek temin ettikleri maskelerde yeni bir uygulamada işyerlerinde maske temininin yapılmasına yönelikti.

Gün içerisinde daha önce sağlık istatistiklerini ve güncellemeleri takip edebileceğimiz Hayat Eve Sığar uygulaması Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanmıştı.

Ücretsiz maske temini Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden oluşturuluyor. Uygulamaya Maske Talep Et butonunun aktif olması için öncelikle son gelen güncellemenin yapılması gerekmekte, daha sonra açık uygulamayı kapatıp tekrar açtığınızda ilgili butonun aktif olduğunu göreceksiniz. Maske Talep Et butonuna direk uygulama üzerinden veya sol tarafta bulunan açılır pencereye tıklayarak ulaşabilirsiniz.

7+
4 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Pin
Paylaş4