Yükselen Burç Özellikleri

Yükselen Koç

Fikirlerini hemen uygulamak ister. Kavgacı, ani sinir patlamaları yaşayan bir tavır sergiler. En iyisi olduğunu düşünür. İstediği her neyse onu alabilmek için sonuna kadar bıkmadan savaşır. Net hedefe yönelir bu sebeple genelde düşünmeden hareket eder. Cesur ve mücadeleci tarafıyla her zaman yardıma, korunmaya ihtiyacı olduğunu düşündüklerinin tarafında ve destek olmaktan tereddüt etmez.  Değişikliğe açık değildir, hayatında bir şeyler değiştiğinde alışması ve güvenmesi zaman alır.

Yükselen Boğa

Sabit fikirlidir, bu nedenle değişimden korkar. Sağlam, dayanıklı olanların peşinden gider. Yükselen Boğa’nın hayat serüveni genel olarak kendini güvende hissedeceği ve bunları kalıcı hale getireceği bir ortam yaratmaya çalışmak ile geçer. Sakin, huzurlu bir yapısı vardır. Rahatına düşkündür bunun için de konfor alanından dışarı çıkmak istemez. Üretkendir. Müzik, yemek, parfüm, mekan seçimi vs. konularında gayet zevklidir. Kendine ait olanı sahiplenir ve başkalarından sakınır, kıskanır.

Yükselen İkizler

Her şeyi bildiğini düşünür. İçinde asla büyümeyen bir çocuk vardır. Hep meraklıdır. Her şeyi öğrenmek ve öğretmek ister. Her tartışmada kendini haklı çıkaracak mantıklı sonuca ulaşabilen, tabir yerindeyse asla yaş tahtaya basmaz. Konuşkan, kararsız, girişken, her ortamda kendine bir yer edinebilen, sorgulayan ve hep değişim peşindedir. Her şeye tarafsız yaklaşabilir. Taklit yeteneği gelişmiştir. Sabırsızdır bu sebeple huysuz ve sinirli tavır takınabilir.

Yükselen Yengeç

Hayatını ya başkalarını koruyup kollamak ya da kendini koruyup kollamak ile geçirir. Gün içerisinde birçok ruh haline bürünebilir. Koruyup kollarken diğer yandan da kendini koruyup kollayacak birini ister hayatında. Duygusal ve alıngandır, kaprislidir bir anda etrafındaki herkesi uzaklaştırıp yalnız kalmayı tercih edebilir. Şefkatli ve duyarlıdır. Çoğu zaman kaygılı tavırlar sergileyebilir.

Yükselen Aslan

Hayatının her döneminde kendini olduğu gibi ortaya atar bu da zaman zaman beğenilmemesine ve gururunun incinmesine sebep olabilir. Bunun tam tersi durumda ise kendini gizler ve renkli giyimiyle, duruşuyla dikkat çekmeyi tercih edebilir. Sahip olduğu ne varsa onun en iyisi olduğuna inanır. Kendi hayat konuları varken başka hiçbir şeyi gözü görmez. Övülmeyi sever, çevresinde genelde kendini dinleyebilecek insanlara yer verir. Lider yapıya sahiptir, çoğunlukla organizasyonları yapan kişidir.

Yükselen Başak

Hayatının her alanında temkinli, detaycı yaklaşır. Kusurları hemen görür ve düzeltmeye mükemmelleştirmeye çalışır. Bu da hayatına sorunlu insanları ve olayları çekmesine sebep olur. Aynı zamanda hayatın güzel birçok anını kaçırmasına sebep olur. İçten içe bu durum çevresi tarafından takdir edilme, beğenilme isteğinden kaynaklanır. Titiz ve düzenlidir. Çoğu zaman detaylara takıldığı için tablonun tümünü göremez. Her şeyde bir kusur bulabilir.

Yükselen Terazi

Girdiği her ortamda sosyal, paylaşımcı, güler yüzlü tavrıyla uyum sağlayabilir. Sevgiyi, barışı ister. Sanatsal ve estetik yönü gelişmiştir. Herkes tarafından sevilmek, beğenilmek ister ve bunun için farklı kimliklere bürünebilir, kendi özünden çok taviz verebilir. Trendleri ve modayı sıkı takip eder, uygular. Yüzeysel düşünür. Kendisine istediği ilgi ve sevgiyi göstermeyene öfkeli yaklaşabilir. Kin tutar, hesabını tutup günü geldiğinde mutlaka hesabı kapatır.

Yükselen Akrep

Daima güçlü görünmeye çalışarak kendini gizler. Hayata karşı çok net bir yaklaşım sergiler fakat deneyimlemeleriyle birlikte bazı düşüncelerinde yanıldığını farkedebilir. Güçlü, kendine hakim olabilen bir kişiliği vardır. Herkesi kendisi gibi sanır ve kendisine benzemeyen taraflarını kendine benzetene kadar çabalar, ancak bu çabalar sonucunda herkesin kendisiyle aynı olmadığını kavrayacaktır. Kendi fikirlerini desteklemeyenlere  bir anda düşman olabilir. Manipülatif, güç takıntılı, karanlık bir tarafı vardır.

Yükselen Yay

Maceracıdır. Çok yönlüdür. Çok farklı alanlara ilgi duyabilir. Girdiği ortama göre şekil değiştirebilir. Yaşadığı her şeyden bir tecrübe çıkarır, bu izlediği bir film, birinden dinlediği bir anı bile olabilir. Her şeyin yolunda gideceğine inanır, iyimserdir. Yayılma, genişleme prensibiyle yaşar. Farklı bakış açılarına, inançlara, deneyimlere açıktır. Kendi düşüncelerinin ve inandıklarını doğruluğunu savunurken abartılı olabilir. Patavatsız davranabilir.

Yükselen Oğlak

Somut hedeflere yönelir, öyle ki bu hedeflere ulaşabilmek için yalnızlığı bile tercih edebilir. Dışarıdan bakıldığında soğukkanlı ve mesafelidir. Yaşadığı bazı zorluklar ve travmalar sebebiyle ilerleyen yaşamında etrafına karşı güvensiz olabilir ve her şeye artık temkinli yaklaşır. İlk tercih edilen, ihtiyaç duyulan, en güvenilen olmak ister. Hayatına yeni bir insanı zor alır, bir süre gözlemlemesi ve güven duygusunu alması gerekir, bunu yaparken karşısındakinin ruhu bile duymaz. Disiplinli ve çalışkandır.

Yükselen Kova

Özgürlüğünün kısıtlanmasından deli gibi korkar. Bir çizgisi, mesafesi vardır bunu geçmenize izin vermez. Teknoloji ve bilime meraklıdır. Bir konuda aniden hiç beklemediğiniz bir tepki verebilir. Karşısındaki insanları şoke edecek tuhaf davranışlarda bulunabilir. Özgürlüğü kendisine istediği gibi tüm insanlık için de ister, insancıl ve eşitlikçi yönü vardır. Bir yere aidiyet duymakta zorlanır, taahhüt veremez, her an gidecekmiş gibi davranabilir.

Yükselen Balık

Sürekli bir beklenti içinde yaşayabilir. Hayalci tarafı onu kaosa ve umutsuzluğa çekebilir ve bundan kaçmak isterken farklı bağımlılıklara sürüklenebilir. Her şeye iyi yönüyle bakmaya çalışır. Hayata merhametli ve duyarlı bir yaklaşımı vardır. İnandığı şeye kendini adamaktan çekinmez. Hayalperest tarafı sebebiyle gerçek tarafıyla yüzleştiğinde içine çekilmesi kaçınılmazdır.

6+
3 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Pin
Paylaş3