Zoom’dan Yeni Atak Uçtan Uça Şifreleme için Keybase Satın Aldı

Zoom’dan Yeni Atak Uçtan Uça Şifreleme için Keybase Satın Aldı

Son birkaç aydır kullanımı giderek artan video iletişim platformu Zoom yeni bir hamle yaparak Keybase’i satın aldığını resmen duyurdu. Keybase derin şifreleme ve güvenlik hizmeti sunan mesajlaşma ve dosya paylaşım uygulamasıdır. Zoom tarafından satın alınan Keybase Zoom altyapısında daha güvenli iletişimi sağlama amacıyla Zoom ailesine entegre edilmeye de başlandı.

Keybase’sin 2014 yılından itibaren güvenli iletişim için oluşturduğu altyapı ve bilgiler artık Zoom için de kullanılarak Zoom’u daha güvenilir video iletişim platformu haline getirecek. Keybase ekibi Zoom’un güvenli iletişim için oluşturulacak altyapının kilit parçasını oluşturacak.

Daha önce güvenlik açıklarıyla gündeme gelen Zoom kullanıcılarının bilgilerinin de sızdırıldığı haberleriyle gündeme gelmiş ve ilgili durumları özür dileyerek ve güvenlik altyapılarını işleyerek ve tekrar düzenleyeceğini belirtmişti. Zoom 5.0 ile birlikte daha güvenilir Zoomla tanışılacağını da belirten firma Zoom 5.0 ‘ın 256-bit anahtarlı AES-GCM şifrelemeyi de destekleyeceğini söylemişti. Zoom kullanıcılarının mağdur olmaması için güvenlik açıklarına ilişkin mevcut güvenlik altyapısını hızlı bir şekilde güncellemeye devam ediyor.

Kaynak 1

5+
2 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Pin
Paylaş2